ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
 Dobrý deň! Chcel by som vám poďakovať za návštevu mojich stránok.    
                                                                                                                  
  Autor: J.V.R                                                                                             
  Vo fóre: Admin                                                                                        
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 
 

8. Kavallerie-Division Florian Geyer

1. SS-Totenkopf-Reiterstandarte

SS-Kavallerie Regiment

Fegelein Brigade

Kampfgruppe Fegelein

SS Kavallerie Brigade 8.1941 ? 6.1942

SS Kavallerie Division 6.1942 ? 10.1942

8. SS Kavallerie Division 10.1942 ? 3.1944

8. SS Kavallerie Division Florian Geyer 3.1944 ? 5.1945







Velitelia:


SS-Brigadeführer Gustav Lombard 3.1942 - 4.1942

SS-Gruppenführer Hermann Fegelein 4.1942 - 8.1942

SS-Obergruppenführer Willi Bittrich 8.1942 - 15.2.1943

SS-Brigadeführer Fritz Freitag 15.2.1943 -20.4.1943

SS-Brigadeführer Gustav Lombard 20.4.1943 - 14.5.1943

SS-Gruppenführer Hermann Fegelein 14.5.1943 - 13.9.1943

SS-Gruppenführer Bruno Streckenbach 13.9.1943 - 22.10.1943

SS-Gruppenführer Herman Fegelein 22.10.1943 - 1.1.1944

SS-Gruppenführer Bruno Streckenbach 1.1.1944 - 14.4.1944

SS-Brigadeführer Gustav Lombard 14.4.1944 - 1.7.1944

SS-Brigadeführer Joachim Rumohr 1.7.1944 - 11.2.1945

História:



Divízia vznikla v auguste 1941 sformovaním dvoch Totenkof-Reiter-standart do Brigádi pod názvom SS-Kavallerie Regiment.Tato brigáda bola používaná na mnohé účely v tyle na východnej fronte: likvidácia partizánov, izolovaných a obkľúčených jednotiek ZSSR a zabezpečovala bezpečie pre Abwehrkampfe.Tiež si párkrát zabojoval na fronte pod velením 9. Arme, arme Gruppe Mitte. Hemman Fegelein viedol túto jednotku pri postupe na Kaukaze v roku 1942.Bola rozšírená na divíziu a bojovala v oblasti Vjazma-Briansk-Ržev. V roku 1943 jednotka operovala pod velením 9. Arme a 2. Panzer Armea do svojho presunu pod arme Gruppe Süd v júli 1943.Tam zostala do konca roku.Potom bola poslaná do Chorvátska a bojovala tu v oblasti Brod proti Titovým partyzánom.V roku 1944 bojovala v ČSR a v Maďarsku ako súčasť budapeštianskej posádky.Tam ju tiež obkľúčila Červená armáda a zničila vo februári 1945 spolu s 22. SS Freiwilligen Kavallerie Division Maria Theresa a 33. Waffen Kavallerie Division der SS.